#RecenzjaFilmu: Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara. Czyli stary humor w starym wydaniu.

961-1078x516.jpg

Niektórzy z Was mogą wiedzieć, że w sobotę byłam na seansie „Piratów z Karaibów” i niewielu z Was może wiedzieć, że pierwsze trzy części mieszczą się w dziesiątce moich ulubionych filmów EVER. Dlatego możecie sobie wyobrazić, jak bardzo liczyłam na niesamowite rozwinięcie historii, która miała zawierać postacie takie jak Will Turner i Elizabeth Swan, oczywiście moje fantazje zderzyły się bardzo szybko z rzeczywistością i już po pierwszych minutach filmu wiedziałam, że będę rozczarowana. 

giphy.gif

Oczywiście mówiąc o rozczarowaniu, nie mam zamiaru narzekać na efekty specjalne , które jak na te czasy były jak najbardziej w porządku czy obsady, która jak zwykle była niesamowita, ale mam zarzuty do samej historii i powtarzalności, która pozostawia niesmak. Disney pomimo, że stworzył coś niesamowitego 14 lat temu nie wprowadził żadnych zmian do historii , żadnego powiewu świeżego powietrza. Już na pierwszy rzut oka widać, że Johnny Depp, który za rolę Sparrowa miał dostać Oscara, teraz jest zmęczony graniem tej samej roli, znikła w nim iskra oraz żywotność jaką dawał postaci Kapitana Jacka Sparrowa. W tej części widzimy niestety zwykłego pijaczynę bez polotu.

Przez większość filmu miałam ochotę śpiewać: „Ale to już było..”, ponieważ film nie ma w sobie krzty inwencji twórczej, wszystko, co widzimy w tej części było już w poprzednich. Widzieliśmy już załogę składające się z martwych, widzieliśmy zakochaną parę, widzieliśmy klątwy, widzieliśmy mapy, widzieliśmy próby ucieczki, widzieliśmy syna próbującego ratować ojca. Wszystko już było. Nawet humor jest stary i  staje się nieśmieszny. Disney po prostu powiela i zarabia na tym kasę.

giphy (2)

Postacią, która zasługuje na spory szacunek jest postać Barbossy, jego historia była bardzo fajnie rozwinięta i w zasadzie, gdyby nie on skazałabym ten film na totalną klęskę. Jedno jest pewne jedna osoba nie pociągnie całego filmu. Kiedyś to Jack Sparrow był tym, dla którego szło się oglądać Piratów, teraz jest nim Barbossa. Geoffrey Rush nadal bawi się kreując tego bohatera, ciągle zmienia i buduje postać Barbossy, nawet jego historia w tej części jest lepsza od losów Jack’a.

giphy (4).gif

Jeżeli nie widzieliście żadnej części „Piratów z Karaibów”, to ta może być dla Was czymś świeżym, ale stary fan, który „wyrósł” na „trylogii” nie zobaczy w tej części nic nowego. Ten film mógłby być zrobiony 5 lat temu lub za 5 lat i nie odczulibyśmy żadnej różnicy, ponieważ świetność Piratów zginęła gdzieś po drodze, teraz jest to tylko „przyjemność” obejrzenia kolejnych przygód Piratów, bo nawet nie można powiedzieć, że przygód Kapitana Jacka Sparrowa.

giphy (1)

W ogólnym rozrachunku nie było źle, ale się zawiodłam. Jeżeli Disney nie postara się o lepsze historie, a mają cały ocean do popisu to będziemy mieli problem.

Ania, Review Junkie

Reklamy

One thought on “#RecenzjaFilmu: Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara. Czyli stary humor w starym wydaniu.

  1. ohnoitsmegan pisze:

    Ja mam dokładnie to samo odczucie. Pierwsze dwie części Piratów mi się podobały. Były nowe, świeże, postać Sparrowa była fajnie zagrana i ogólnie historia miała jakiś sens. A potem… Potem to już było pasmo powielanych schematów, które oprawione były w przepiękne scenerie i genialne efekty wizualne. Tutaj było to samo. Choć kunszt aktorski zarówno Jeoffrey’a Rusha jak i młodego pokolenia w postaci Brentona Thwaitesa przeświecały przez masę nijakości. Słabo, ale jednak. To i tak to nie uratowało filmu. Może Disney wpadnie jeszcze na jakiś inny, genialny pomysł, choć raczej wątpię. Niestety, w tym biznesie liczy się zysk. Piraci mają swoją renomę i jeśli film będzie zarabiał, to będą robić go jak do tej pory, bo wiedzą że to się sprzeda. Smutne ale jednak prawdziwe.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s