#RecenzjaKsiążki: Kochając Pana Danielsa, Brittainy C.Cherry

Kochając Pana Danielsa, Brittainy C.Cherry, wyd. Filia

92_7ca84f3c80ac022c1e2100d50e10459f_bTo historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy to, co bawi ciebie. Mężczyznę, który mówi to, co sama chcesz powiedzieć, który myśli jak ty.
Ja spotkałam pana Danielsa. Chociaż wiem, że nasza miłość nie miała prawa się wydarzyć, nie żałuję ani jednej chwili.
Nasza historia to nie tylko opowieść o miłości. Opowiada także o rodzinie. O stracie. O byciu żywym. Jest pełna bólu ale także pełna śmiechu. To nasza historia.
Z tych wszystkich powodów nigdy nie przeproszę za to, że kochałam pana Danielsa.


Czy czujesz, że w Twoim życiu brakuje emocji? Czy czujesz, że ostatnio Twoje życie jest zbyt wesołe i potrzebujesz w nim trochę smutku? A może po prostu, tak jak ja lubisz się dołować odpowiednią dozą tkliwości? Jeżeli tak, mam na to idealną radę: Sięgnij po książkę Brittainy C. Cherry, obiecuję Ci wagon emocji, które zasypią Cię jak węgiel piwnicę. Serce, dusza, umysł będą krzyczeć: JAK ŻYĆ?

Przepiękne. Zapierające dech. Cudowne. Niebieskie oczy.

Po lekturze Kochając Pana Daniesla i Powietrze, którym oddycha wiem, że styl pisarski, wykreowani bohaterowie, historia oraz uczucia wszystko to jest połączone w idealny sposób, tworząc przeżycie, które ciężko wymazać z pamięci. Odczucia oraz targające Tobą emocje podczas lektury są niczym huragan, który pustoszy miasta, tylko w tym wypadku spustoszenia doświadcza Twoja dusza.

Historia opowiada o Ashlyn, która przez niefortunną serię zdarzeń przeprowadza się do swojego ojca. Ashlyn musi sobie poradzić ze stratą, która może ją zniszczyć, jednak do niej należy wybór czy tak się stanie. Musi pozbierać się i odnaleźć samą siebie. Po drodze spotyka kogoś, kto może odwrócić jej los i pokazać jak żyć, jak oddychać. Daniel Daniels bohater, którego życie nie jest kolorowe, jest typem człowieka – milczący w cierpieniu, jest osobą, która może zmienić wszystko, ale może również wyrządzić tyle samo krzywdy. Obydwoje tworzą magiczny duet, który pokazuje nam, że miłość przezwycięża największe zło. Odnalezienie drugiej połówki nie jest łatwe, ale jak się ją znajdzie to czuje się natychmiastową ulgę. Szczęście promienieje z aury, którą roztacza dwójka zakochanych.

Co mnie zaczarowało i w tym samym czasie pozostawiło bliznę na sercu, był fakt, że nie jest to książka o zwykłej miłości, nie jest to historia o dwóch nastolatkach, którzy wykradają się z domu by pobarażkować. Historia jest o wiele bardziej skomplikowana i opowiada o trudnych tematach, które w dzisiejszych czasach są na porządku dziennym i bardzo często traktowane są bardzo pobłażliwie i bez większego zrozumienia. Nie chcąc Wam zabierać frajdy, powiem tylko tyle, książka porusza tematy takie jak: utrata kogoś bliskiego, alkoholizm, brak akceptacji, nękanie, dyskryminacja, wiara, nadzieja, miłość, brak zrozumienia, odmienność seksualna, narkotyki, przebaczenie. Rzuciłam tylko hasła, które mówią niewiele o tym, co tak naprawdę znajduje się w tej powieści. Wszystkie te elementy się pojawiają i są obecne, jedne bardziej wyraźne, drugie mniej. To, co z nich wyciągniemy, zostanie z nami i wstrząśnie naszym światopoglądem.

Historia jest napisana po mistrzowsku, jestem pod wielkim wrażenie tego, w jaki sposób autorka upycha emocje. Na każdej stronie, w każdym zdaniu towarzyszy nam pęczek uczuć, które tylko czekają, by wywołać potoki łez. Może nie popłakałam się podczas czytania, ale to nie zmienia faktu, że ta historia była wyjątkowa. Niezaprzeczalnie i bez wątpienia pani Cherry podbiła moje serce.

Podsumowując, jeżeli szukasz czegoś, co wzbudzi morze emocji, ale w tym samym czasie da pewnego rodzaju lekcje, nauczy czegoś, da powód do refleksji, jest to zdecydowanie książka dla Was. Bez dwóch zdań “Kochając Pana Danielsa” zasługuje na ogromną pochwałę i polecenie każdemu, kto w choć małym stopniu ma masochistyczne zapędy. Taki żart, oczywiście polecam wszystkim zainteresowanym.

Review Junkie, Anna


REAKCJA:

giphy (1).gif

giphy.com

Reklamy

10 thoughts on “#RecenzjaKsiążki: Kochając Pana Danielsa, Brittainy C.Cherry

  1. Smooky Blog pisze:

    To jest chyba najbardziej tajemnicza i intrygująca recenzja, jaką do tej pory u Ciebie przeczytałam (choć może o czymś nie pamiętam) 🙂 Słyszałam wiele dobrego na temat tej książki i wiele razy mi ją polecano, ale instynktownie odwlekam w czasie lekturę, bo chyba nie jestem gotowa. No, a biorąc pod uwagę, że właśnie skończyłam czytać „Powietrze, którym oddycha” to muszę sobie jednak zrobić przerwę od twórczości p. Cherry 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s