#RecenzjaKsiążki: Amber, Gail McHugh

amberAmber, Gail McHugh, wyd. Akurat

Życie Amber Moretti zmienia się nie do poznania. Osierocona outsiderka, która przez całe życie zmagała się z koszmarami dzieciństwa, pragnie za wszelką cenę rozpocząć nowe życie jako studentka. Kiedy pojawia się na uniwersytecie po raz pierwszy, spotyka dwóch mężczyzn, najlepszych przyjaciół, którzy wnoszą do jej mrocznej egzystencji kolor, świeży powiew powietrza i światło.

Brock Cunningham jest uroczym, zielonookim uwodzicielem-gentlemanem, Amber nie może się oprzeć jego urokowi. Wkrótce ten intrygujący mężczyzna zaczyna wypełniać cały jej świat, każdą myśl i każdy oddech.

Ryder Ashcroft – niebieskooki wytatuowany „zły chłopak”, natychmiast zniechęca ją do siebie, kiedy jednak udaje mu się ją pocałować, natychmiast kradnie część jej serca, duszy i umysłu. Ku swojemu ogromnemu zdumieniu i przerażeniu, Amber zakochuje się w nich obu. A potem następuje coś, co zmienia wszystko, i Amber nie wie, czy kiedykolwiek uda jej się powrócić do normalnego życia.

AMBER. Książka pozostawiająca Cię z uczuciem frustracji. Powieść jest pełna niesamowitych cytatów o miłości, życiu i bólu, które zaznaczasz zakładami, prosząc o więcej. Książka ściska Twoje serducho co jakiś czas, tak mocno, że nie wiesz czego się chwycić. Jest to pierwszy tom z serii Torn Hearts i naprawdę pozostawi Cię z rozdartym sercem. Nie wiem, jak ta historia się zakończy, ale mam 100% pewność, że kolejny tom muszę mieć w posiadaniu NA JUŻ.

Nie wiem jak zrecenzować tę książkę, bez napisania jej bez spoilerów, będzie to cholernie trudne, ale postaram się jak to tylko możliwe.

Amber Moretti jest dziewczyną, która przeżyła coś strasznego w swoim życiu, a co ważniejsze przeżyła. Ofiara, która ocalała. Moim zdanie, jest niesamowita. Jest typową dziewczyną, czasem niepewną, ale świadomą kim jest. Jest żartobliwa i wygadana. Nie bawi się w głupie gierki, jest sobą i stawia sprawy jasno (ok co do stawiania spraw jasno, to przeholowałam, ale bez spoilerów). Polubiłam ją bardzo, chociaż czytając, miałam momenty, w których chciałam ją uderzyć w twarz #poziomfrutracjibardzowysokii.

Kolejnym bohaterami są Brock Cunningham i Ryder Achcroft, dwóch najlepszych kumpli, zakochujący się w tej samej pannie. Tak, wiem marzenie każdej pary przyjaciół #żart. Brock i Ryder oboje są inni, ale w tym samym czasie podobni. Skrywają tajemnice i kochają bardzo mocno. Wydaje mi się, że opis bohaterów na tylnej okładce jest dość adekwatny, więc nie będę się rozpisywać o ich wyglądzie i sposobie bycia.

Miłość Raydera i Brocka do Amber jest nieograniczona i nie do pomyślenia, dla obu jest olśnieniem, cudem cudów. Dla Amber tych dwóch jest czymś, o czym mogła tylko pomarzyć, czymś również niemożliwym jak za życia Chrystusa, samolot. Miłość, która jest niepodzielna i wieczna. Wszystko wszystkim, ale ja zdecydowanie jestem #TeamRyder, uważam, że ta czysta chemia między nimi jest czymś niesamowitym. Ta desperacja, potrzeba, niepokój, pożądanie i agonia stwarzają chwile, które przysparzają zawrót głowy i bolące serce.

Historia jest niesamowicie napisana, magiczna, cudowna i emocjonalna. Bohaterowie i ich uczucia, ich myśli są ujęte w sposób, który zapadnie Ci w pamięć na dłuższy czas. Poza tym książka, ma więcej niż kilka momentów, przy których można się zaśmiać, a to zawsze jest plusem. Jest to seksowna historia, tragiczna oraz emocjonalnie wykańczająca czytelnika.

W moim poście na Instagramie, napisałam, że zakochuję się coraz bardziej w autorce tej książki, ale po przeczytaniu Amber, dodaję panią Gail McHugh to moich ulubionych autorów. Jestem oficjalnie jej FANKĄ. GAIL JEST GENIUSZEM #GailMcHughGenius. A teraz idę znaleźć inną fascynującą lekturę, która, chociaż w małym stopniu pomoże mi z moim bolącym serduszkiem, czekać na kolejną część z cyklu TornHearts.

Jeden z ulubionych cytatów:

„…we wszystkich kobietach można odnaleźć piękno, nawet w tych, które nie wzbudzają ciepłych uczuć. Delikatne niczym kwiaty, lecz jednocześnie wściekle trudne do rozgryzienia, wszystkie zasługują na szacunek mężczyzn. Bez nich nie istniałaby ludzkość. Powinny być czczone niczym boginie. Ich umysły, ciała i dusze są darem niebios.”

Review Junkie, Anna

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s