#RecenzjaKsiążki: DUFF #tabrzydkaigruba, Kody Keplinger

duff-ta-brzydka-i-grubaDUFF, Kody Keplinger, wyd. HarperCollins / Mira

Siedemnastoletnia Bianca ma lojalne grono przyjaciół, dosadne poczucie humoru i niezawodny wykrywacz głupoty i pozerstwa. Wesley, bezczelny licealny podrywacz, szczególnie działa jej na nerwy. Tym bardziej, że uważa ją za Duff – dziewczynę z drugiej ligi, tło dla ładniejszych koleżanek.

Mimo że Wes ją wkurza, jest nim zaintrygowana. Zaczynają się spotykać. Jego męski punkt widzenia pozwala Biance zrozumieć, że nie musi się wstydzić swoich uczuć i wyglądu. Okazuje się, że Wes, największe szkolne ciacho, ukrywa kłopoty z poczuciem własnej wartości, a atrakcyjne przyjaciółki Bianki też mają kompleksy.

Bianka nabiera pewności siebie, ma coraz większe powodzenie, ale czy dzięki temu rozwiąże wszystkie swoje problemy?

Byłam pozytywnie zaskoczona po przeczytaniu tej książki i troszeczkę zdenerwowana na twórców filmu #jakzwykle. Tak więc, na książkę trafiłam z powodu wcześniej wspomnianego filmu. Oczywiście film nie oddaje całej książki a tylko jej poszczególne elementy, jak to zazwyczaj bywa. Książkę przeczytałam dość dawno, była to lekka, słodka, seksowna i w niektórych momentach poważna historia. Książka ta jest o przyjaźni, wierności, a nawet miłości.

Bianca, jest typem bohaterki, która jest wygadaną osóbką z ciętym językiem, jest śmieszna i sarkastyczna, umiejąca odnaleźć się w każdej sytuacji #lubięją. Wyglądem, nie wyróżnia się z grona typowych nastolatek… Jest tym, kim jest i nie zmieni się dla nikogo. Jest wspaniałą przyjaciółką, córką oraz DUFF jej grupy znajomych, w opinii Wesleya.

DUFF (ang. Designated Ugly Fat Friend), jest to osoba niekoniecznie, źle wyglądająca czy też gruba, aczkolwiek jest to osoba najmniej popularna względem wyglądu w paczce znajomych. Nie jest to pieszczotliwy termin, którym ktokolwiek chciałby być nazywany (tym bardziej Bianca), jednak Wesley ma co do tego inne zdanie.

Wesley jest bogatym, najprzystojniejszym i najpopularniejszym chłopakiem w szkole. Prostak z niego, nie sądzicie? Jeżeli tak, przestańcie natychmiast. Wes ma drugą stronę, poza całą fasadą pięknego chłopca jest w nim coś więcej. Życie Wesleya nie jest tak perfekcyjne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Uwierzcie mi pod koniec książki, pokochacie go, tak samo, jak ja. #notinstantlove

Związek pomiędzy Bianką a Wesleyem na początku nie był niczym więcej niż Friends with Benefits. Było to tylko powierzchowny kontaktem fizyczny, pewnym sposobem ucieczki od problemów życia codziennego. Podczas ich wszystkich spotkań, pomiędzy nimi zaczęło się formować coś głębszego. Znajdujemy ich w sytuacji, gdzie zaczynają czuć. Zaczynają się zakochiwać, jest to czymś, czego oboje się nie spodziewali, a co najmniej Bianca.

Uwielbiam obie postacie, Biancę za to, że jest sobą i Wesleya, że pomimo opinii okazał się całkowicie kimś innym. Pozostałe postacie w książce też są znakomite. Przesłanie płynące z powieści jest interesujące i inspirujące, pomimo faktu, że w filmie było ono bardziej podkreślone. NIE BÓJ SIĘ BYĆ SOBĄ!

Co jeszcze podobało mi się w książce to problemy rodzinne i sposób radzenia sobie z nimi. Ponieważ rodzina jest najważniejsza i każdy powinien o nią dbać.

Jeżeli szukasz historii od wrogości do miłości, książki o przyjaźni oraz książki o radzeniu sobie z kłopotami życia, to jest książka dla Ciebie. Jest to jedna z lepszych książek Young Adult, lekka i przyjemna.

Review Junkie, Anna

Reklamy

2 thoughts on “#RecenzjaKsiążki: DUFF #tabrzydkaigruba, Kody Keplinger

  1. sk8er pisze:

    A znasz książkę podobną do tej? Poszukuję lekkiej i przyjemnej, ale też z przekazem, więc jeśli coś znasz takiego, to chętnie się dowiem. Dziękuję 😀
    A DUFF było super!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s